Novoročné predsavzatie? Čo tak káva bez cukru?

Vedeli ste, že bežné pridávanie cukru do kávy môže znamenať ročne až 6kg čistého cukru? Čo tak sa ho zbaviť?

Medzi najčastejšie novoročné predsavzatia patria tie, ktoré sú spojené s chudnutím. To je dobré predsavzatie. Ak máme nadváhu a podarí sa nám schudnúť, sme zdravší, cítime, že máme viac energie a najmä sme spokojnejší s tým, ako vyzeráme ????.

Novoročné predsavzatia však nezvyknú vydržať dlho. Nebavia nás, je to námaha navyše. Pokiaľ nemáme silnú motiváciu, do konca januára je po predsavzatiach.

Čo by ste však povedali na to, že vynechaním cukru v káve dokážete ušetriť až 6 kilogramov ročne?
Ak ste priemerní kávičkári (dve kávy denne) a dávate si do kávy dve lyžičky cukru, ročne takto prijmete až 6 kilogramov cukru! A mnohí k tomu môžu pripočítať ešte mlieko.

Cukor je dobrý a dôležitý. A chutný. Aby boli jedlá a nápoje chutné, pridáva sa do nich cukor. A to je ten problém, že ho konzumujeme nadmieru.

Na strave, priberaní a chudnutí je cekom vtipné to, že je to veľmi jednoduchá matematika. Ak som prijal 6 kilogramov cukru, buď ho nejako vybehám alebo sa na mne nalepí. A to je všetko. Takto to funguje a nedá sa to nijako oblafnúť.

No, čo s tou kávou bez cukru? 
Dá sa to vôbec takto vypiť?

Načo si vlastne do kávy pridávame cukor alebo mlieko? Jednoznačne preto, aby sme zjemnili jej príliš horkú chut. Najbežnejšie kávy, ktoré možno dostať v obchodoch, aj tie “značkové” ako Lavazza, Illy, Segafredo atď. sú veľmi horké.
Nie, že by Taliani nevedeli pražiť kávu, veru vedia a sú to majstri na všetko, čo súvisí s kávou. Ale väčšina káv, ktoré sa k nám dostanú sú “tmavo” pražené a vo finále je káva veľmi horká. O instatnej káve ani netreba hovoriť, lebo to vlastne nie je ani káva.

Toto horké praženie nepovažujeme za veľmi šťastné, lebo podľa nás sú takto spálené tie najlepšie chute kávy. Podobne, ako keď sa spáli karamel alebo sa niečo pripáli. Ak to tak niekomu chutí, je to úplne v poriadku. **Ak si však do kávy pridávate cukor alebo aj mlieko, tak vám to vlastne nechutí** a mali by ste porozmýšľať nad zmenou :-).

Pri našej káve sme zvolili stredne tmavé praženie, ktoré sa nám páči najviac. Páči sa nám, že naša káva má ideálnu sladkosť. Ešte aj po jej vypití, je cítiť v ústach príjemne sladkú chuť.

ČIže, ako sa zbaviť pridávania cukru do kávy? Treba si vybrať takú kávu, ktorá má príjemne sladkú chuť aj bez cukru. Samozrejme, naša káva nie je taká sladká ako keby ste mali v nej dve lyžičky cukru. Ale je tak príjemne chutná, že k nej netreba nič pridávať.

Veď vyskúšajte! Ak nám pri objednávke dopíšete poznámku “chudnem” (žiadny strach, nikomu to nepovieme :-)), tak Vám za odmenu pribalíme nejakú zdravú a chutnú drobnosť. K predsavzatiam totiž patria aj odmeny :-)