Brazília Výberová káva

Kód: BR/250
Tip
Neohodnotené
od €7,59

Zvoľte variant

  • BRAZIL CAPRICORNIO
  • Čerstvo pražená káva na Slovensku
  • Výberová káva - 100% Arabica
  • 250g/ 1kg

Detailné informácie

Hmotnosť: 250 g
Skladom | BR/250
€7,59
Hmotnosť: 1 kg
Skladom | BR/1
€27

Podrobný popis

 

LogoMakr_92GWz3 Dokonale vyvážená  chuť, jemná, sladká čokoláda.
LogoMakr_1pC6Jz

 

Brazília je najľudnatejším a zároveň aj najväčším  štátom Južnej Ameriky. Výnimočnosť tohto štátu spočíva nielen v prekrásnom a stálo zelenom Amazonskom pralese - najväčší tropický dažďový prales na svete. Divoká brazílska príroda však ukrýva aj ďalšie prekrásne klenoty, medzi ktorými nechýba bohatá fauna a tropická flóra, očarujúce pláže s vysokými skalnými útesmi, nespútané rieky, hory či majestátne a vodopády.

Brazília je tiež nesmierne bohatá na umenie a kultúru. Snáď neexistuje človek, ktorý by nepoznal  najobľúbenejšie brazílske mesto Rio de Janeiro, ktoré vás oslní najmä horúcimi rytmami samby,  svetoznámym karnevalom, či monumentálnou sochou Krista Spasiteľa. Brazília je krajinou mnohých tvárí a chutí, ktoré sa oplatí spoznať a vyskúšať.

LogoMakr_5YfDjr

 

Brazília sa môže s plantážovou plochou viac ako 2,3 milióna ha popýšiť prívlastkom "najväčší pestovateľ kávy na svete". A niet sa čomu čudovať. Brazília má sa sebou naozaj bohatú a pestrú kávovú históriu, ktorú do tohto kúta sveta priniesol Európan, Francisco de Mello Palheta. Ten v roku v roku 1727, konkrétne v štáte Para, vysadil historicky prvý kávovník. Neskôr sa sa káva rozšírila aj do okolitých štátov, no pestovala sa len pre domáce účely. Až v 19. storočí sa začalo s kávou obchodovať a toto "čierne zlato" sa stalo najväčším exportným artiklom krajiny.

V súčasnosti sa na kávových plantážach sa pestujú prevažne kvalitné druhy kávy Arabica, ktorou je aj naša BRAZIL CAPRICORNIO. Brazílska káva sa spracováva prírodnými metódami pulped natural a natural. Veľký úspech majú aj kávy spracované procesom “honey” s charakteristickou orieškovou chuťou prechádzajúcej do jemnej čokolády.