Ecuador Výberová káva

Kód: EC/250
Tip
Neohodnotené
od €7,59

Zvoľte variant

  • ECUADOR GALAPAGOS
  • Čerstvo pražená káva na Slovensku
  • Výberová káva - 100% Arabica
  • 250g/ 1kg

Detailné informácie

Hmotnosť: 250 g
Skladom | EC/250
€7,59
Hmotnosť: 1 kg
Skladom | EC/1
€27

Podrobný popis

LogoMakr_92GWz3 Unikátna intenzívna chuť, príjemné sladká.
LogoMakr_1pC6Jz

Ekvádor je najmenší z juhoamerických štátov. Obopína ho majestátne a drsné pohorie Ánd. Krajinou prechádza rovník " Equator". Jeho brehy obmýva Tichý oceán a vnútrozemie zas vypĺňa divoká príroda s masívnymi horami či sopka Cotopaxi. Ekvádor môže byť na svoje prírodné bohatstvo naozaj hrdý.

Prírodnou perlou tejto krajiny je určite súostrovie Galapágy (zapísané do zoznamu UNESCO), odkiaľ pochádza aj naša výberová káva. Práve Galapágy a ich očarujúca biodiverzita inšpirovali aj Charlesa Darwina k spísaniu knihy "O pôvode druhov". Jedinečnosť krajiny spočíva aj v jej geografickej a kultúrnej pestrosti. Ekvádorská kultúra je zmesou európskej a juhoamerickej indiánskej tradície.

LogoMakr_5YfDjr

Kávovník sa v Ekvádore pestuje od roku 1879. Prvé kávovníky boli privezené na ostrove Chatham z francúzskych kolónii. Ekvádor má skutočne ideálne podmienky pre rast kávy, a to vďaka unikátnej mikroklíme, neporušenému ekosystému v kombinácii s relatívne mladou vulkanickou pôdou. V Ekvádore sa pestuje ako káva odrody Arabica (60%), tak aj Robusta (40%). Najlepšia Arabika sa pestuje na svahoch Ánd.

Káva Ecuador Galapagos pochádza zo súostrovia Galpágy a chuťovo patrí medzi najlepšie kávy. Na tomto kuse krásnej zeme začal ako prvý s pestovaním kávy Manual Cobos, ktorý tu vysadil prvý kávovník Arabica Typica. Výnimočnosť tejto kávy spočíva aj v tom, že vďaka zákazu dovozu chemický látok a pesticídov na Galapágy, je káva označovaná ako "organic".