Guatemala Výberová káva

Kód: GU/250
Tip
od €7,59

Zvoľte variant

  • GUATEMALA SIERRA MADRE
  • Čerstvo pražená káva na Slovensku
  • Výberová káva - 100% Arabica
  • 250g/ 1kg

Detailné informácie

Hmotnosť: 250 g
Skladom | GU/250
€7,59
Hmotnosť: 1 kg
Skladom | GU/1
€27

Podrobný popis

LogoMakr_92GWz3 Plná a vyvážená chuť, jemne korenistá.
LogoMakr_1pC6Jz

Guatemala je jednou z najrozmanitejších a určite aj najzaujímavejšou krajinou Strednej Ameriky. Guatemala je obdarená množstvom prírodného, kultúrneho, ale i historického bohatstva. Už na prvý pohľad vás upúta prenádherná, ale zato divoká príroda popretkávaná sýto zelenými pralesmi, dravými riekami, tajomnými jazerami a lagúnami či vodopádmi a nad tým všetkým sa majestátne čnejú mohutné kužele sopiek, z ktorých tie činné neustále chŕlia prúdy horúcej lávy.

Hlboko v pralesoch sa ukrývajú pozostatky mayskej civilizácie - rozsiahle systémy vysokých Mayských pyramíd a kráľovských palácov. Viac ako polovicu všetkého obyvateľstva Guatemaly tvoria domorodci Indigenos a Indiáni. Ich kultúrny vplyv tu cítiť všade navôkol. 

LogoMakr_5YfDjr

Káva je v Guatemale najdôležitejšou plodinou. Pestovanie vysoko kvalitnej kávy tu má pomerne hlboké korene. Prvé kávovníky sem priviezli jezuiti v 18. storočí a slúžili najskôr ako okrasné rastliny. Až v roku 1859 sa uskutočnil prvý export guatemalskej kávy do Európy. Odvtedy produkcia kávy výrazne vzrástla.

Pôda na Sierra Madre zásobená dusíkom zo stále aktívnych sopiek, bujná a nepoškodená príroda či vynikajúca mikroklíma - to sú tie najideálnejšie predpoklady pre vznik plantážovej kávy z Arabiky s korenistou a plnou chuťou, ktorá sa bezpochyby môže radiť k tým najlepším a najcennejším na svete.