Papua New Guinea

Kód: 102/250
Tip
Neohodnotené
od €7,59

Zvoľte variant

  • PAPUA NEW GUINEA
  • Čerstvo pražená káva na Slovensku
  • Výberová káva - 100% Arabica
  • 250g/ 1kg
 

Detailné informácie

Hmotnosť: 250 g
Skladom | 102/250
€7,59
Hmotnosť: 1 kg
Skladom | 102/1
€27

Podrobný popis

 

LogoMakr_92GWz3 Orieškovo mandľová s veľmi jemnou aciditou.
LogoMakr_1pC6Jz

 

Papua-Nová Guinea je prímorský štát v Oceánii susediaci s Indonéziou a so Šalamúnovými ostrovmi. Najbližším kontinentom je Austrália. Svoju nezávislosť získala až v roku 1975, predtým to bola sčasti britská (Papua) a sčasti nemecká (nová guinea) kolónia. Zaujímovsťou tiež je, že odemdesia percent územia tvorí ostrov Papua a zvyšných dvadsať percent tvorí až 600 ostrovov.

Jedná sa o málo rozvinutú krajinu, kde je až 35% obyvateľov negramotných. Veľmi dobre sa však dá dorozumieť po anglicky a to aj napriek tomu, že sa to dohromady hovorí až 800 jazykmi. 
Mnohí cestovatelia považujú Papua New Guinea za raj potápania a šnorchlovania. Okrem krásnych koralov je možné pri potápaní naraziť na vraky lodí, či liedatiel z druhej svetovej vojny.

LogoMakr_5YfDjr

 

Z pohľadu produkcie kávy jePapua New Guinea považovaná za jednu z najmenších krají na "kávovej mape". Jej ročná produkcia predstavuje iba jedno percento svetovej produkcie a to jej dodáva náduch exotiky.

Väčšinu kávy pestujú drobní farmári hlboko v pralesoch. Jej chuť sa vyznačuje vyváženosťou s veľmi jemnou aciditou, ktorú si vedia obľúbiť aj takí kávičkári, ktorí bežne nemajú radi acidné kávy.