Café de misión Výberová káva

Kód: 104
1 hodnotenie
€30
Skladom
  • Café de misión
  • Čerstvo pražená káva na Slovensku
  • Výberová káva - 50% Rwanda (arabica) 30% Brasil (arabica) 20% India (robusta)
  • 250g/ 1kg

Detailné informácie

Podrobný popis

 

LogoMakr_92GWz3 Veľmi nezvyčajná a zároveň chuťovo vyvážená stredne pražená zmes kávy, ktorá kombinuje veľmi charakteristické odrody Rwandy, Brazílie a Indie
LogoMakr_1pC6Jz

 

Rwanda je malá vnútrozemská africká krajina. Celé územie sa nachádza v značnej nadmorskej výške a tomu zodpovedajú typické klimatické pomery - mierne teploty a časté dažde. V Rwande sa nachádza veľmi pestrá fauna aj flóra, avšak najtypickejším jej reprezentantom sú Gorily, ktoré sú známou turistickou atrakciou. Medzi najvýznamnejšie exportné produkty patrí káva a čaj.

LogoMakr_5YfDjr

 

Zakúpením tejto kávy podposujete misijno-charitatívnu činnosť v Africkej Rwande. V spolupráci s miestnou organizáciou Agape posielame finančné prostriedky z predaja tejto kávy do oblasti Rubavu, kde sa následne zabezpečuje distribúcia pitnej vody, potravín a oblečenia. Ďalej prispieva k rozvoju miestnych komunít a vzdelávaniu v oblasti výpočtovej techniky a rozvoju textilných manufaktúr, tak aby boli miestne spoločenstvá v tejto nádhernej Africkej oblasti dlhodobo udržateľné.

Sympatické na tomto projekte je, že to boli práve misionári, ktorí v minulosti priniesli do Rwandy kávu. Tým  pomohli pozdvihnúť životnú úroveň miestneho obyvateľstva. My v tomto dávnom projekte pokračujeme.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Káva
Hmotnosť: 1 kg