O nás a našej káve

"Sme slovenská rodinná firma, ktorá si dala za cieľ priniesť ľuďom tú najlepšiu možnú kávu."

Popri nej u nás v predajni nájdete aj mnoho iných špecialít. Napríklad prvotriedne čokolády, čaje, sušené ovocie a iné zdravé maškrty. Ale našim kľúčovým produktom je káva.

Na začiatku sme boli obyčajní kávičkári. Potom sme sa nadchli pre mnoho rôznych alternatív (aeropress, V60, chemex), aby sme nakoniec zase zakotvili pri klasickom lahodnom espresse. A viete čo? Aj klasickú tureckú kávu máme veľmi radi! Najradšej však máme espresso. Týmto je ovplyvnená aj voľba praženia, ktorá je úplne ideálna pre tradičné spôsoby prípravy kávy. Je totiž typická tým, že nie je ani príliš horká ani príliš kyslá. Úprimne priznávame, že milovníci acidných káv u nás nájdu len jemne ovocné tóny niektorých odrôd. Ale všetci ostatní, ktorí majú radi lahodné espresso, turka, frenchpress, moka a podobné si prídu na svoje. A výborne sa hodí aj do kapučína alebo cafe latte.

Naša káva je tiež typická tým, že nech jej vypijete koľkokoľvek (pozor na kofeín), nikdy z nej nemáte kyslý ani horký pocit. Ešte dlho po jej vypití vo vás zanechá príjemne sladký pocit a to sa nám veľmi páči. No čo Vám viac o nej budeme hovoriť? To proste treba ochutnať!

Veríme, že aj Vy si našu kávu obľúbite a pridáte sa k našim spokojným zákazníkom a kávičkovým priateľom.

logo_transparent