SantaCafé

Cena

710
1710
19 položiek celkom
Brasil
Tip
Brasil
Skladom
od €7,90

BRAZIL CAPRICORNIO Čerstvo pražená káva na Slovensku Výberová káva - 100% Arabica 250g/ 1kg Dokonale vyvážená  chuť, jemná, sladká čokoláda.

+ ďalšie
Kód: BRA250
buenos dias
Tip
od €7,90

Dobré ráno! ☀️☕️ Buenos días je španielsky pozdrav, ktorý sa používa od rána až do poobedia 1. A čo by bolo lepšie na začiatok dňa ako šálka horúcej kávy? Káva je pre mnohých z nás neoddeliteľnou súčasťou ranného rituálu a pomáha nám prebudiť sa a pripraviť sa na nový deň. Ak máte radi silnú kávu, určite vyskúšajte kávu z SantaCafé. Táto káva je svetlá a voňavá, s charakterom, ktorý nie je potlačený pražením 2. Každá šálka tejto kávy má jedinečnú chuť, takže ochutnávanie predstavuje zaujímavé dobrodružstvo 2.

+ ďalšie
Kód: BUE250
Café de misón
Tip
od €10

Veľmi nezvyčajná a zároveň chuťovo vyvážená stredne pražená zmes kávy, ktorá kombinuje veľmi charakteristické odrody Rwandy, Brazílie a Indie   Rwanda je malá vnútrozemská africká krajina. Celé územie sa nachádza v značnej nadmorskej výške a tomu zodpovedajú typické klimatické pomery - mierne teploty a časté dažde. V Rwande sa nachádza veľmi pestrá fauna aj flóra, avšak najtypickejším jej reprezentantom sú Gorily, ktoré sú známou turistickou atrakciou. Medzi najvýznamnejšie exportné produkty patrí káva a čaj.   Zakúpením tejto kávy podposujete misijno-charitatívnu činnosť v Africkej Rwande. V spolupráci s miestnou organizáciou Agape posielame finančné prostriedky z predaja tejto kávy do oblasti Rubavu, kde sa následne zabezpečuje distribúcia pitnej vody, potravín a oblečenia. Ďalej prispieva k rozvoju miestnych komunít a vzdelávaniu v oblasti výpočtovej techniky a rozvoju textilných manufaktúr, tak aby boli miestne spoločenstvá v tejto nádhernej Africkej oblasti dlhodobo udržateľné. Sympatické na tomto projekte je, že to boli práve misionári, ktorí v minulosti priniesli do Rwandy kávu. Tým  pomohli pozdvihnúť životnú úroveň miestneho obyvateľstva. My v tomto dávnom projekte pokračujeme.  

+ ďalšie
Kód: CDM250
colombia
Colombia
Skladom
od €8,20

Káva z Kolumbie je známa po celom svete pre svoju jemnosť a príjemnú miernu chuť. Má stredné telo a jasnosť (bright). Kolumbíjska káva môže mať podľa pôvodu viac charakterov. Kolumbia je rozdelená troma severo-južnými horskými hrebeňmi. Káva pochádzajúca z centrálnej a východnej oblasti je najlepšia. Najlepšia káva z centrálneho hrebeňa je Medellín, Armenia a Manizales. Káva z Medellínu je z nich najchutnejšia. Má ťažké telo, jemnú bohatú chuť a vyváženú aciditu. Vo svete sa tieto kávy často predávajú pod označením MAM (Medellín, Armenia a Manizales). Ďalšie slávne lokality z okolia východného hrebeňa sú Bogotá a Bucaramanga. Káva z Bogoty je jednou z najjemnejších kolumbíjskych káv. Má menej kyselín ako káva z Medellínu, ale rovnako bohatú chuť. Kolumbíjska káva je ručne zberaná a spracovávaná mokrou cestou, a aj preto sa vyznačuje jemnosťou. Káva je po očistení 30 hodín fermentovaná, následne vysušená na slnku. Produkcia je 11 430 000 vriec kávy. Rozdelenie podľa veľkostí zŕn je U.G.Q (poväčšine dobrá), Excelso EP, Excelso extra, Supremo 18+ a Supremo ako najkvalitnejšia káva 1.    

+ ďalšie
Kód: COL250
cortado pack
Novinka Tip
Cortado
Skladom
od €7,50

Cortado, dokonalá rovnováha medzi silou a jemnosťou, je kávový zážitok, ktorý očarí každého milovníka kávy. Táto zmes, vytvorená z 80% najkvalitnejších arabík a 20% robusty, prináša harmonickú symfóniu chutí, ktoré potešia vaše zmysly. Vychutnajte si jemnú, no výraznú chuť krémovej horkej čokolády, ktorá je majstrovsky obohatená o subtílne tóny lieskových orieškov. Každý dúšok tejto kávy je ako objavovanie nových vrstiev chuti, ktoré spolu dokonale harmonizujú a zanechávajú na jazyku príjemný, dlhotrvajúci dojem. Cortado je viac než len káva; je to pozvanie na cestu, kde tradícia stretáva inováciu, a kde každý šálka je svedectvom vášne a starostlivosti. Doprajte si toto jedinečné spojenie a nechajte každý deň začať nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vás nabije energiou a potešením.

+ ďalšie
Kód: 430/250
costa rica
Costa Rica
Skladom
od €9

Káva z Costa Riky je známa pre svoju kvalitu a jedinečnosť. Kostarika je jednou z najvýznamnejších krajín v oblasti pestovania kávy a káva z tejto krajiny je medzi odborníkmi cenena pre svoju delikátnu aciditu, plné telo a vyváženú chuť ¹. Užite si chuťový zážitok z kávy z Kostariky a objavte jej bohatú paletu chutí a vôní. Kávu z CafePointu Costa Rica Tarrazu SHB 500g si môžete zakúpiť. Ak si objednáte viac ako 5 ks, cena sa zníži. Káva z CafePointu Costa Rica Tarrazu SHB 500g má sviežu, plnú kvetinovú arómu a mierne sladkú chuť s príjemnou aciditou. Táto káva je pražená na strednej úrovni, čo dodáva káve jemnú orechovú krém a vyváženú chuť ¹. Káva z Costa Riky je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kávu s výraznou chuťou a plným telom. Káva z CafePointu Costa Rica Tarrazu SHB 500g je ideálna pre tých, ktorí si chcú vychutnať kávu s výraznou chuťou a plným telom. Prajeme vám príjemný nákup a skvelú chuť! ☕️

+ ďalšie
Kód: CRI250
decaf1
Tip
od €9

Bezkofeínová káva je káva, z ktorej bola odstránená väčšina kofeínu. Toto sa robí rôznymi spôsobmi, ako napríklad pomocou vody, organických rozpúšťadiel alebo oxidu uhličitého 1. Bezkofeínová káva má podobnú chuť a vôňu ako klasická káva, ale obsahuje iba stopy kofeínu - zvyčajne menej ako 3 mg na šálku 1. To znamená, že bezkofeínová káva môže byť dobrá voľba pre tých, ktorí chcú obmedziť príjem kofeínu, ale stále si užiť chuť kávy. Bezkofeínová káva tiež obsahuje antioxidanty a výživné látky, ktoré sú prospešné pre zdravie.

+ ďalšie
Kód: DEC250
Dominican republic
od €9

Káva je jednou z hlavných poľnohospodárskych plodín Dominikánskej republiky a zohráva dôležitú rolu v jej ekonomike a kultúre. V tejto karibskej krajine sa pestuje káva už od 18. storočia, keď ju sem priniesli španielski kolonizátori. Dominikánska káva je známa svojou výraznou chuťou a arómou, ktorá je často opísaná ako hladká, stredne kyslá a s náznakmi čokolády a ovocia. Kávovníky vo Dominikánskej republike sa tradične pestujú vo vyšších nadmorských výškach, najmä v centrálnej a západnej časti krajiny, kde je chladnejšie podnebie a bohatá vulkanická pôda. Tieto podmienky sú ideálne pre pestovanie arabiky, najpopulárnejšieho a najkvalitnejšieho druhu kávovníka. Malí rodinní farmári často pestujú kávu spolu s inými plodinami, ako sú citrusové ovocie a banány, v systéme známom ako stínové poľnohospodárstvo. Táto metóda nielenže pomáha chrániť kávovníky pred priamym slnečným žiarením a eróziou pôdy, ale tiež podporuje biodiverzitu a pomáha znižovať potrebu chemických pesticídov. Káva z Dominikánskej republiky sa väčšinou vyváža a je veľmi obľúbená v Európe a Severnej Amerike. V krajine je tiež silná kávová kultúra s množstvom lokálnych kaviarní a kávových barov, kde miestni i turisti môžu ochutnať čerstvo praženú dominikánsku kávu. Napriek svojej popularite čelí kávový priemysel v Dominikánskej republike viacerým výzvam, ako sú zmeny klímy, erózia pôdy a potreba udržateľných pestovateľských metód. Na riešenie týchto problémov sa farmári a vláda snažia implementovať nové technológie a postupy, ako aj podporovať organické a spravodlivé obchodné pestovateľské programy. Celkovo káva z Dominikánskej republiky pokračuje v upevňovaní svojej pozície na medzinárodnom trhu a ponúka jedinečný zážitok pre milovníkov kávy po celom svete.

+ ďalšie
Kód: DRE250
Ethiopia
Ethiopia
Skladom
od €9,90

Káva z Etiópie má dlhú a fascinujúcu históriu, ktorá siaha až do 9. storočia, keď boli podľa legiend objavené prvé kávové kríky. Etiópia je považovaná za kolísku kávy a mnoho odrôd Arabiky pochádza práve odtiaľ. Kávové kríky tu rastú vo vysokých nadmorských výškach, často v tieni väčších stromov, čo dáva etiópskej káve jej jedinečný charakter. Etiópska káva je známa svojou širokou škálou chutí a aróm. V závislosti na regióne, kde sa káva pestuje, môže mať rôzne chuťové profily. Napríklad káva z regiónu Sidamo je známa svojou kvetinovou a citrusovou chuťou, zatiaľ čo káva z regiónu Yirgacheffe môže mať tóny jazmínu a bergamotu. Káva z Harrar je zase známa svojimi korenistými tónmi a silnou chuťou. Tradičný spôsob prípravy etiópskej kávy, známy ako Jebena Buna, je rituál, ktorý zahŕňa praženie zelených kávových zŕn na panvici, následné mletie a varenie v tradičnej nádobe zvanej Jebena. Tento proces je často spoločenskou udalosťou, kde sa ľudia schádzajú, aby spoločne vychutnali čerstvo pripravenú kávu. Etiópska káva nie je len nápojom; je to dôležitá súčasť kultúrnej identity a ekonomiky krajiny. Mnoho farmárov v Etiópii je závislých na pestovaní kávy ako hlavného zdroja príjmov, a preto je udržateľnosť a spravodlivý obchod kľúčový pre zabezpečenie ich budúcnosti. Kvalita etiópskej kávy je svetovo uznaná, a preto má veľký význam pre medzinárodný kávový priemysel.

+ ďalšie
Kód: ETH250
Honduras
Honduras
Skladom
od €8,20

Káva z Hondurasu je známa svojou vynikajúcou kvalitou a jedinečnou chuťou. Vďaka ideálnym klimatickým podmienkam, výškovým rozdielom a úrodným pôdam produkuje Honduras kávové zrná, ktoré sú vysoce ceněné po celom svete. Kávovníky sú pestované predovšetkým v horských oblastiach, kde chladnejšie teploty a časté zrážky vytvárajú ideálne podmienky pre rast a dozrievanie zŕn. Honduras je známy najmä pestovaním arabiky, ktorá je obľúbená pre svoju jemnú a aromatickú chuť. Honduraská káva sa vyznačuje plným telom a vyváženou aciditou. Jej profil chutí môže zahŕňať tóny čokolády, citrusových plodov, a niekedy aj ľahké kvetinové nuansy. Rovnako ako v mnohých iných kávových regiónoch, aj v Hondurase sú farmári často organizovaní do kooperatív, ktoré im pomáhajú v zlepšovaní pestovateľských metód a v dosahovaní lepších cien za ich produkty. V posledných rokoch Honduras intenzívne pracuje na zlepšovaní kvality svojej kávy a na budovaní reputácie ako krajiny, ktorá produkuje prvotriednu špecialitu. Súčasťou týchto snáh je aj zavádzanie udržateľných pestovateľských praxí, ktoré chránia životné prostredie a zároveň zlepšujú životné podmienky miestnych farmárov. Dnes je káva z Hondurasu synonymom pre kvalitu a výnimočnosť, a jej popularita medzi milovníkmi kávy po celom svete neustále rastie.

+ ďalšie
Kód: HON250
India
India
Skladom
od €8,20

Káva z Indie je jedinečný fenomén, ktorý sa vyznačuje svojou bohatou históriou, pestrou paletou chutí a významným postavením v indickom hospodárstve. Pestovanie kávy v Indii má hlboké korene, pričom sa začalo už v 17. storočí, keď bol prvý krík kávy údajne zasadený na juhu krajiny. Odvtedy sa India stala jedným z popredných producentov kávy na svete, pričom sa zameriava najmä na pestovanie kávovníka typu Arabica a Robusta. Indická káva je známa svojou rozmanitosťou. Každý región produkuje kávu s odlišnými charakteristikami. Napríklad káva z oblasti Coorg je známa svojou silnou chuťou a vôňou, zatiaľ čo káva z regiónu Chikmagalur je oceňovaná pre svoju jemnosť a vyváženú chuť. Navyše, unikátna metóda spracovania kávy známa ako "Monsooned Coffee" pochádza práve z Indie. Tento proces zahŕňa vystavenie kávových zŕn monzúnovým dažďom, čím sa mení ich farba a výrazne zvýrazňuje ich chuť. Káva z Indie je tiež dôležitým ekonomickým faktorom. Významne prispieva k hospodárstvu krajiny a je zdrojom obživy pre mnoho malých farmárov a ich rodiny. Indická vláda a rôzne organizácie pracujú na podpore udržateľných metód pestovania kávy, aby sa chránila biodiverzita a zabezpečovala ekonomická stabilita pre farmárov. Okrem toho, káva sa stala neoddeliteľnou súčasťou indického spoločenského života. Či už ide o tradičné kávové domy v mestách alebo o moderné kaviarne, káva je v Indii symbolem pohostinnosti a kultúrneho dedičstva. Káva z Indie je fascinujúcou zmesou histórie, tradície a inovácií. Jej pestovanie, spracovanie a konzumácia sú neoddeliteľne spojené s indickou kultúrou a ekonomikou, čo robí z indických kávových zŕn nie len obyčajný tovar, ale aj nositeľa bohatej kultúrnej a historického dedičstva.

+ ďalšie
Kód: IND250
kenya
Kenya
Skladom
od €10

Káva z Kene je známa svojou výnimočnou chuťou a vysokou kvalitou. Kávové zrná z tejto oblasti sú pestované v ideálnych klimatických podmienkach, ktoré sa nachádzajú na výškach od 1500 do 2100 metrov nad morom. Vďaka vulkanickým pôdam, bohatým na živiny, a dostatku slnečného žiarenia, sú kávové plantáže v Keni schopné produkovať zrná s jedinečnými chuťovými profilmi. Káva z Kene často obsahuje tóny čiernej ríbezle a citrusov, ktoré sa prelínajú s jemnou kvetinovou arómou. Tieto zrná sú zvyčajne spracovávané mokrou metódou, čo znamená, že po zbere sa z nich rýchlo odstráni ovocná dužina a sú následne fermentované, umyté a sušené. Tento proces pomáha udržať čistotu a jasnosť chutí, ktoré sú pre kenskú kávu typické. V Keni sa tiež kladie veľký dôraz na spravodlivé obchodné praktiky. Mnohé farmy a kooperatívy pracujú priamo s distribútormi a kaviarňami po celom svete, aby zabezpečili, že farmári dostanú spravodlivú cenu za svoju prácu a produkt. Tento prístup nielenže podporuje udržateľné hospodárstvo v regióne, ale tiež zaručuje, že konzumenti dostanú kávu najvyššej kvality. Káva z Kene je teda nielen lahodným nápojom, ale aj príkladom úspešného spojenia prírodných podmienok, odborných poznatkov a etických obchodných praktík. Jej jedinečná chuť a aróma sú výsledkom pečlivého pestovania a spracovania, a práve preto je medzi kávovými nadšencami tak vyhľadávaná.

+ ďalšie
Kód: KEN250
Hore
Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 19 položiek celkom