Ethiopia

Kód: ETH250
Značka: SantaCafé
od €9,90

Zvoľte variant

Káva z Etiópie má dlhú a fascinujúcu históriu, ktorá siaha až do 9. storočia, keď boli podľa legiend objavené prvé kávové kríky. Etiópia je považovaná za kolísku kávy a mnoho odrôd Arabiky pochádza práve odtiaľ. Kávové kríky tu rastú vo vysokých nadmorských výškach, často v tieni väčších stromov, čo dáva etiópskej káve jej jedinečný charakter.

Etiópska káva je známa svojou širokou škálou chutí a aróm. V závislosti na regióne, kde sa káva pestuje, môže mať rôzne chuťové profily. Napríklad káva z regiónu Sidamo je známa svojou kvetinovou a citrusovou chuťou, zatiaľ čo káva z regiónu Yirgacheffe môže mať tóny jazmínu a bergamotu. Káva z Harrar je zase známa svojimi korenistými tónmi a silnou chuťou.

Tradičný spôsob prípravy etiópskej kávy, známy ako Jebena Buna, je rituál, ktorý zahŕňa praženie zelených kávových zŕn na panvici, následné mletie a varenie v tradičnej nádobe zvanej Jebena. Tento proces je často spoločenskou udalosťou, kde sa ľudia schádzajú, aby spoločne vychutnali čerstvo pripravenú kávu.

Etiópska káva nie je len nápojom; je to dôležitá súčasť kultúrnej identity a ekonomiky krajiny. Mnoho farmárov v Etiópii je závislých na pestovaní kávy ako hlavného zdroja príjmov, a preto je udržateľnosť a spravodlivý obchod kľúčový pre zabezpečenie ich budúcnosti. Kvalita etiópskej kávy je svetovo uznaná, a preto má veľký význam pre medzinárodný kávový priemysel.

Hmotnosť: 250 g
Skladom | ETH1
€34,50

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný