Honduras Výberová káva

Kód: HN/250
Tip
Neohodnotené
od €7,59

Zvoľte variant

  • HONDURAS
  • Čerstvo pražená káva na Slovensku
  • Výberová káva - 100% Arabica
  • Hmotnosť - 250g/ 1kg

Detailné informácie

Hmotnosť: 250 g
Skladom | HN/250
€7,59
Hmotnosť: 1 kg
Skladom | HN/1
€27

Podrobný popis

LogoMakr_92GWz3 Krémová, intenzívne čokoládová
LogoMakr_1pC6Jz

Honduras je pevninská krajina ležiaca na severe Severnej Ameriky, pričom k nej patrí aj niekoľko menších ostrovčekov, ako napríklad súostrovie Islas de la Bahìa. Honduras oproti ostatným krajinám Severnej Ameriky neoplýva sopkami so zasneženými vrcholkami, no napriek tomu má čo ponúknuť. Či už prekrásne pláže a koralové útesy na pobreží Karibiku, ako aj staré koloniálne banícke mestá v okolí metropoly Tegucigalpy.

Územie Hondurasu obývala stará a vyspelá Mayská civilizácia, ktorá na prelome storočí založila mesto Copán. V roku 1502 doplával k brehom krajiny prvý Európan - moreplavec Krištof Kolumbus. Hlavné mesto Tegucigalpa leží na prahu nádherného dažďového pralesa, plného panenskej prírody, vtáctva, vodopádov a hôr.

 
LogoMakr_5YfDjr

Prvý semienka kávy sa do krajiny dostali pravdepodobne s Palestínčanmi cestujúcimi z Kostariky. Boli zasadené v meste menom Olancho, ktoré sa tak stalo prvým centrom kávy. Honduras má veľmi teplé a vlhké tropické podnebie, čo káve druhu Arabica nesmierne vyhovuje. Aj preto sa v Hondurase dnes pestuje káva Arabica vynikajúcej kvality a je jeden z 10 najväčších producentov tejto kávy na svete.

Káva sa pestuje po celom Hondurase, rozloha sa odhaduje až na 300 000 hektárov pôdy. Najviac plantáží je v lesných oblastiach, ktoré produkujú tzv. "Shade grown coffee". Avšak až 92 % káv pochádza od drobných farmárov. Káva sa vyznačuje svojou vyváženosťou a čokoládovou chuťou.