Honduras

Kód: HON250
Značka: SantaCafé
od €8,20

Zvoľte variant

Káva z Hondurasu je známa svojou vynikajúcou kvalitou a jedinečnou chuťou. Vďaka ideálnym klimatickým podmienkam, výškovým rozdielom a úrodným pôdam produkuje Honduras kávové zrná, ktoré sú vysoce ceněné po celom svete. Kávovníky sú pestované predovšetkým v horských oblastiach, kde chladnejšie teploty a časté zrážky vytvárajú ideálne podmienky pre rast a dozrievanie zŕn. Honduras je známy najmä pestovaním arabiky, ktorá je obľúbená pre svoju jemnú a aromatickú chuť.

Honduraská káva sa vyznačuje plným telom a vyváženou aciditou. Jej profil chutí môže zahŕňať tóny čokolády, citrusových plodov, a niekedy aj ľahké kvetinové nuansy. Rovnako ako v mnohých iných kávových regiónoch, aj v Hondurase sú farmári často organizovaní do kooperatív, ktoré im pomáhajú v zlepšovaní pestovateľských metód a v dosahovaní lepších cien za ich produkty.

V posledných rokoch Honduras intenzívne pracuje na zlepšovaní kvality svojej kávy a na budovaní reputácie ako krajiny, ktorá produkuje prvotriednu špecialitu. Súčasťou týchto snáh je aj zavádzanie udržateľných pestovateľských praxí, ktoré chránia životné prostredie a zároveň zlepšujú životné podmienky miestnych farmárov. Dnes je káva z Hondurasu synonymom pre kvalitu a výnimočnosť, a jej popularita medzi milovníkmi kávy po celom svete neustále rastie.

Hmotnosť: 250 g
Skladom | HON1
€30

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný