India

Kód: IND250
Značka: SantaCafé
od €8,20

Zvoľte variant

Káva z Indie je jedinečný fenomén, ktorý sa vyznačuje svojou bohatou históriou, pestrou paletou chutí a významným postavením v indickom hospodárstve. Pestovanie kávy v Indii má hlboké korene, pričom sa začalo už v 17. storočí, keď bol prvý krík kávy údajne zasadený na juhu krajiny. Odvtedy sa India stala jedným z popredných producentov kávy na svete, pričom sa zameriava najmä na pestovanie kávovníka typu Arabica a Robusta.

Indická káva je známa svojou rozmanitosťou. Každý región produkuje kávu s odlišnými charakteristikami. Napríklad káva z oblasti Coorg je známa svojou silnou chuťou a vôňou, zatiaľ čo káva z regiónu Chikmagalur je oceňovaná pre svoju jemnosť a vyváženú chuť. Navyše, unikátna metóda spracovania kávy známa ako "Monsooned Coffee" pochádza práve z Indie. Tento proces zahŕňa vystavenie kávových zŕn monzúnovým dažďom, čím sa mení ich farba a výrazne zvýrazňuje ich chuť.

Káva z Indie je tiež dôležitým ekonomickým faktorom. Významne prispieva k hospodárstvu krajiny a je zdrojom obživy pre mnoho malých farmárov a ich rodiny. Indická vláda a rôzne organizácie pracujú na podpore udržateľných metód pestovania kávy, aby sa chránila biodiverzita a zabezpečovala ekonomická stabilita pre farmárov.

Okrem toho, káva sa stala neoddeliteľnou súčasťou indického spoločenského života. Či už ide o tradičné kávové domy v mestách alebo o moderné kaviarne, káva je v Indii symbolem pohostinnosti a kultúrneho dedičstva.

Káva z Indie je fascinujúcou zmesou histórie, tradície a inovácií. Jej pestovanie, spracovanie a konzumácia sú neoddeliteľne spojené s indickou kultúrou a ekonomikou, čo robí z indických kávových zŕn nie len obyčajný tovar, ale aj nositeľa bohatej kultúrnej a historického dedičstva.

Hmotnosť: 250 g
Skladom | IND1
€30

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný