India Výberová káva

Kód: IN/250
Tip
Neohodnotené
od €7,59

Zvoľte variant

  • INDIA
  • Čerstvo pražená káva na Slovensku
  • Výberová káva - 100% Arabica
  • Hmotnosť - 250g/ 1kg

Detailné informácie

Hmotnosť: 250 g
Skladom | IN/250
€7,59
Hmotnosť: 1 kg
Skladom | IN/1
€27

Podrobný popis

LogoMakr_92GWz3 Jemná, horko korenistá chuť.
LogoMakr_1pC6Jz

India je v súčasnosti druhou najľudnatejšou krajinou sveta. Na severe je uvelebená je pod majestátnymi, zasneženými končiarmi Himalájí. A na juhu zas večne zelená tropická Kerala, koralové ostrovy Andamany so smaragdovým morom a dlhými piesočnatými plážami lemovanými palmami, kokosovými a banánovými hájmi či nekonečnými čajovými plantážami.

India má aj okrem pestrého podnebia a prírody aj obdivuhodnú kultúr a históriu. Krajina je kolískou hinduizmu a budhizmu. Už na prvý pohľad každého turistu očarí hlavné mesto Naí Dillí a to nielen vďaka množstvu historických pamiatok a múzeí, ale i vďaka nefalšovanej atmosfére indického mesta plného farieb, chutí a a vôní.

LogoMakr_5YfDjr

India nie je len krajinou čaju, ale i kávy. Káva sa pestuje zvyčajne v horských oblastiach. Najznámejšie pestovateľské oblasti sú Karnataka, Kerala, Bababudangiri a oblasť Shevaroy, kde sa pestuje výlučne len Arabika. Dnes je India 6. najväčším producentom kávy. 

Kávovník sa dostal do Indie v 17. storočí vďaka pútnikovi menom Baba Budan, ktorý aj napriek zákazu vývozu kávy, sem priniesol 7 kávových zŕn Qahwah, z ktorých vypestoval prvé kávovníky. Zaujímavosťou indických káv je, že sú zemité, korenisté a čokoládové, bez štipky acidity. Majú mohutné telo a zanechávajú dlhú dochuť.