Mexico Výberová káva

Kód: MX/250
Tip
Neohodnotené
od €7,59

Zvoľte variant

  • MEXICO MARAGOGYPE
  • Čerstvo pražená káva na Slovensku
  • Výberová káva - 100% Arabica
  • Hmotnosť - 250g/ 1kg

Detailné informácie

Hmotnosť: 250 g
Skladom | MX/250
€7,59
Hmotnosť: 1 kg
Skladom | MX/1
€27

Podrobný popis

LogoMakr_92GWz3 Jemne korenistá
LogoMakr_1pC6Jz

Mexiko - krajina, ktorá chutí po tequille, ale aj po ostrých chilli papričkách. Mexiko leží v južnej časti Severnej Ameriky a môže sa popýšiť prívlastkom "najvýznamnejší" štát Latinskej Ameriky s viac ako 6 tisíc rokov bohatou históriou. Väčšina severného a centrálneho územia leží vo vysokých nadmorských výškach. Mexiko je delené dvomi horskými pásmami - Sierra Madre Oriental a Sierra Madre Occidental.

V Mexiku sa prelína fascinujúci životný štýl miestnych ľudí mýtickou históriou pôvodných indiánskych obyvateľov Olmékov, Toltékov, Aztékov a Mayov. Ohromný Mayský komplex Chichén Itzá s Kukulkánova pyramídou, nádherný Tulum s hradným komplexom na skalách nad morom, Uxmal ležiace v krasovej oblasti - to všetko sa nachádza na vyhľadávanom poloostrove Yucatán.

 
LogoMakr_5YfDjr

O prvý export kávy z Cordovy sa roku v 1802 zaslúžil Don Miguel Lerdo de Tejada. Väčšina kávy sa tu prirodzene pestuje organicky, bez zbytočnej chémie a na malých, rodinných farmách s dlhou tradíciou. Oblasti pestovania kávy sú sústredené najmä na juhu krajiny, pričom hlavnou a najznámejšou oblasťou je Chiapas. Veľká väčšina vypestovanej kávy sa vyváža do USA.

Maragogype je káva s najväčšími zrnami, ktoré sú až o 30% väčšie ako u bežnej kávy. Hovorí sa im tiež "slonie zrná". Svoje meno dostala podľa rovnomenného mestečka v severobrazílskej provincii Bahia, kde bola v roku 1870 objavená.