Nicaragua Výberová káva

Kód: NC/250
Tip
Neohodnotené
od €7,59

Zvoľte variant

  • NICARAGUA
  • Čerstvo pražená káva na Slovensku
  • Výberová káva - 100% Arabica
  • Hmotnosť - 250g/ 1kg

Detailné informácie

Hmotnosť: 250 g
Skladom | NC/250
€7,59
Hmotnosť: 1 kg
Skladom | NC/1
€27

Podrobný popis

LogoMakr_92GWz3  Jemná, mierne horkosladká vyvážená chuť.
LogoMakr_1pC6Jz

Nikaragua hraničí s ďalšími kávovými veľmocami - s Hondurasom na severe a na juhu s Kostarikou. Nikaragua je stredoamerickou krajinou s nižšou životnou úrovňou. Na druhej strane je to krajina s nevídanými prírodnými krásami, bohatou a pestrou kultúrou či množstvom historických pamiatok. Krajina je posiata množstvom majestátnych a aktívnych sopiek. Národný park Mombacho je najkrajším prírodným klenotom celej Nikaraguy.

Nechýbajú tu ani príjemné pláže a predovšetkým najväčšie sladkovodné jazero v Strednej Amerike, Lago de Nicaragua. Jazero je posiate niekoľkými vulkanickými ostrovčekmi a jeho vodná hladina je domovom jediného sladkovodného druhu žraloka na celom svete.

LogoMakr_5YfDjr


Produkcia kávy je v tejto krajine veľmi dôležitou súčasťou ekonomiky. Pestovanie tejto plodiny sa tu vo veľkom rozbehlo až koncom 19. storočia. Nikaragua je preto pomerne novým prírastkom medzi krajinami, ktoré pestujú kávu na export.

Kávy typu Arabica sa tu pestujú v nadmorských výškach od 800 do 1500 metrov. Kávy oplývajú mnohými chuťovými variáciami, ktoré sú ale obvykle veľmi jemné a vyvážené. Nájdu sa tu však aj kávy, ktoré sú podobné svojou kyslosťou a chuťou tým mexickým. Zaujímavosťou niektorých nikaragujských káv je aj ich neobvyklý spôsob spracovania yellow honey alebo sušením v tieni.