Paupa new guinea

Kód: PNG250
Značka: SantaCafé
od €9

Zvoľte variant

Káva z Papuy-Novej Guiney predstavuje unikátny príbeh v rámci svetového kávového priemyslu. Tento ostrovný štát, známy svojou rozmanitou prírodou a kultúrou, sa nachádza v juhozápadnej časti Tichého oceánu a je jedným z mála miest na svete, kde sa káva pestuje v prakticky nedotknutej prírode.

Charakteristickým znakom kávy z Papuy-Novej Guiney je jej výnimočná kvalita a špecifický profil chutí. Táto káva sa pestuje prevažne na malých rodinných farmách v horských oblastiach, kde sa vyskytujú ideálne podmienky pre pestovanie kávy - vysoká nadmorská výška, bohatá vulkanická pôda a priaznivé klimatické podmienky. Tieto faktory prispievajú k vývoju bohatých a komplexných chutí v zrnkách kávy.

Káva z Papuy-Novej Guiney je známa predovšetkým svojou plnou chuťou, ktorá často obsahuje tóny čerstvého ovocia, kvetinové nuansy a jemnú kyselinku. Tieto charakteristiky robia z kávy z Papuy-Novej Guiney vyhľadávaný produkt medzi kávovými znalcami a milovníkmi kávy po celom svete.

Pestovanie a spracovanie kávy v Papue-Novej Guinei je tiež spojené s tradičnými metódami. Mnohé farmy stále používajú ručné techniky pri zbieraní a spracovaní kávových zŕn, čo zabezpečuje vysokú kvalitu a zachováva jedinečnosť každej šarže kávy.

Okrem toho, kávový priemysel v Papue-Novej Guinei hrá dôležitú rolu v miestnej ekonomike. Poskytuje zamestnanie a príjem pre mnohé komunity a pomáha pri udržiavaní tradičných spôsobov života.

Výzvami, ktorým čelí kávový priemysel v Papue-Novej Guinei, sú napríklad geografická izolovanosť, obmedzená infraštruktúra a vplyvy klimatických zmien. Tieto faktory môžu ovplyvniť kvalitu a dostupnosť kávy, ako aj jej cenu na medzinárodných trhoch.

Napriek týmto výzvam sa káva z Papuy-Novej Guiney udržiava ako produkt vysokej kvality a jedinečnosti, čo ju radí medzi jedny z najzaujímavejších a najchutnejších káv na svete.

Hmotnosť: 250 g
Skladom | PNG1
€33

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný