Peru Výberová káva

Kód: PR/250
Tip
Neohodnotené
od €8,59

Zvoľte variant

  • PERU TABACONAS
  • Čerstvo pražená káva na Slovensku
  • Výberová káva - 100% Arabica
  • 250g/ 1kg

Detailné informácie

Hmotnosť: 250 g
Skladom | PR/250
€8,59
Hmotnosť: 1 kg
Skladom | PR/1
€27

Podrobný popis

LogoMakr_92GWz3 Výrazná chuť, intenzívne a príjemne horká.
LogoMakr_1pC6Jz

 

Peru - kolíska slávnej ríše Inkov a ich starobylej kultúry. Rozprestiera sa na západnom pobreží juhoamerického kontinentu. Pomerne veľká zmes zmes kultúr (pôvodných obyvateľov Peru, Európanov, Afričanov a Ázijcov) má za dôsledok veľkú rozmanitosť v oblastiach umenia, literatúry, hudby a kuchyne.

Peru je plné očarujúcich miest, historických pamiatok, romantických pláží, ale i divokej prírody popretkávanej trblietavými jazerami, vyprahnutými púšťami, ale i dravými riekami a drsnými džungľami. Bezprostredne najväčším lákadlom tejto krajiny sú pozostatky starého mesta Machu Picchu známe aj ako „Stratené mesto Inkov“, ktoré je jedným z divov sveta.

LogoMakr_5YfDjr

 

V Peru sa káva začala pestovať od 18. storočia. V rebríčku TOP 10 najväčších producentov kávy si udržiava svoje stále miesto, aj keď v poslednom období sa veľkým konkurentom kávovníka stáva kakaovník. Najlepšie produkcia kávovníkových zŕn je v oblastiach Chanchamayo, Cuzco, Norte, Puno, kde sa pestujú zrná najvyšších kvalít. V Peru sa pestuje Arabica, konkrétne odroda Typica.

V súčasnosti až 98% peruánskej produkcie sa vypestuje v lesných oblastiach malými drobnými poľnohospodármi. Ročne je z Peru vyvezených približne 250 000 ton zelenej kávy, ktorá je vo väčšine spracovávaná mokrou metódou - tzv. fully washed. Jej zber prebieha hlavne v mesiacoch máj až september.