Peru

Kód: PER50
Značka: SantaCafé
od €8,30

Zvoľte variant

Káva z Peru je známa svojou vynikajúcou kvalitou a jedinečnými chuťovými profilmi. Peru je jedným z top desiatich producentov kávy na svete a jej káva je veľmi oceňovaná medzi znalcami. Väčšina peruskej kávy pochádza z horských oblastí And, kde sa pestuje vo veľkých nadmorských výškach. Táto nadmorská výška spolu s tropickým podnebím a bohatou pôdou poskytuje ideálne podmienky pre pestovanie kávovníkov.

Peruánska káva je známa svojou jemnosťou a komplexnosťou, často s náznakmi kvetinových alebo ovocných tónov. Mnohé z káv sú pestované tradičnými metódami, ktoré zahŕňajú ručnú žatvu a prírodné sušenie, čo prispieva k ich jedinečnej chuti. V Peru sa tiež pestuje viacero druhov kávovníkov, vrátane populárnych odrôd ako Typica a Bourbon.

Okrem kvality samotnej kávy je Peru známe aj svojím záväzkom k udržateľnosti a spravodlivému obchodu. Mnoho peruskej kávy je certifikované ako organické a pestované bez použitia syntetických hnojív alebo pesticídov. Taktiež množstvo malých farmárov a kooperatív pracuje v rámci programov spravodlivého obchodu, ktoré im zabezpečujú spravodlivé ceny za ich prácu a podporujú miestne spoločenstvá.

Káva z Peru ponúka bohatú a rozmanitú paletu chutí, ktoré odrážajú jedinečný terroir a dedičstvo krajiny. Od sviežich a kvetinových po bohaté a čokoládové, existuje peruskej káve pre každého milovníka tohto nápoja.

Hmotnosť: 250 g
Skladom | PER1
€29

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný